W Ośrodku Rekolekcyjnym KSM “Nadzieja” w Wybrzeżu k. Dubiecka trwają rekolekcje feriowe organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

W poniedziałek, 18 lutego 2019 r., rozpoczął się trzeci turnus rekolekcji feriowych RAM. Tym razem rekolekcje prowadzą ks. Paweł Pomykała oraz mod. Kamil Śmiech.

Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach wraz z prowadzącymi oraz kadrą animatorów podejmują temat “Wiara, nadzieja i miłość”, każdego dnia szczegółowo poznając jedną z trzech cnót: – Młodzi ludzie bardzo lubią konkrety, a to są takie trzy najważniejsze filary życia wiary i myślę, że trzeba się temu przyglądnąć bardziej dogłębnie – mówi ks. Paweł Pomykała.

Jak wspominają prowadzący, młodym udało się bardzo szybko nawiązać kontakt z rówieśnikami, co stało się bardzo pomocne w budowaniu wspólnoty i klimatu rekolekcji. Turnus potrwa do najbliższego czwartku, 21 lutego 2019 r.

śr, 20 Lut 2019  ·  14,0 MB  ·  36
Wybrzeże k. Dubiecka, 19 lutego 2019 r.

W czwartek, 14 lutego 2019 r., rozpoczął się drugi turnus rekolekcyjny RAM, w ramach tegorocznych ferii zimowych. Rekolekcje prowadzi ks. Paweł Franus oraz mod. Magdalena Kiełb.

Tematem drugiego turnusu feriowego RAM jest “Duchowa rozgrzewka”: – Chcemy mówić o darach Ducha Świętego, chcemy przybliżać tę trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej zazwyczaj trochę tajemniczą, nieznaną. Chcemy też rozważać o owocach Ducha Świętego, nie tylko o darach, ale także ogólnie mówić o Duchu Świętym i odkrywać Jego wartość – mówi ks. Paweł Franus.

Podobnie jak na poprzednim turnusie, tak i tym razem oprócz treści duchowych prowadzący rekolekcje wraz z wychowawcami i animatorami, przygotowali wiele propozycji zabaw i konkursów integracyjnych, które mają pomóc w zawiązaniu wspólnoty. Rekolekcje zakończyły się w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

pt, 15 Lut 2019  ·  2,6 MB  ·  69
Wybrzeże k. Dubiecka, 14 lutego 2019 r.

Pierwszy turnus rekolekcyjny, w dniach 11-14 lutego 2019 r., prowadził ks. Dawid Kowalczyk oraz mod. Weronika Konieczny wraz z kilkuosobową kadrą wychowawców i animatorów. Ich tematem były słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa: “Poznacie ich po ich owocach”.

– Pochylamy się nad tematyką owoców Ducha Świętego i zastanawiamy się jak my, katolicy, ludzie wierzący realizujemy te owoce w naszym życiu. Czy one w ogóle w naszym życiu są widoczne i jak je rozwijać, jak je coraz bardziej pomnażać i przekazywać innym ludziom. Dlatego każdego dnia pochylamy się nad różnymi owocami i pragniemy, żeby Duch Święty na nas zstępował i żebyśmy pomnażali te owoce w naszym codziennym życiu – mówił ks. Dawid Kowalczyk, prowadzący rekolekcje w Wybrzeżu.

Oprócz treści duchowych, jakimi są adoracja czy konferencje, uczestnicy rekolekcji poświęcili sporo czasu na zabawy integracyjne, wyjścia oraz wspólny taniec, a wszystko po to, aby czas ten spędzać w duchu radości.

wt, 12 Lut 2019  ·  1,6 MB  ·  60
Wybrzeże k. Dubiecka, 12 lutego 2019 r.

Podczas tegorocznych ferii Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej przygotował cztery turnusy rekolekcyjne.