W niedzielę, 8 października 2017 r. cała Polska będzie przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód  z nadzieją”. Dla miłośników gór Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej organizuje przeżywanie tego dnia na bieszczadzkich stokach.

Program Dnia Papieskiego w Bieszczadach będzie następujący: w niedzielę, 8 października br., przyjeżdżamy do Ustrzyk Górnych przed godz. 9.00. Tam, w kościele parafialnym od godz. 9.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św., a po jej zakończeniu podjedziemy na Przełęcz Wyżniańską, skąd wyruszymy pieszo na Małą i Wielką Rawkę, a następnie na Krzemieniec (Kremenaros), gdzie zbiegają się granice trzech państw. Na trasie – wyjątkowo w tym roku – nie będziemy odprawiać nabożeństwa Drogi Krzyżowej, ale modlić się będziemy na różańcu. Chcemy w ten sposób przedłużyć ogólnopolskie nabożeństwo „Różaniec do granic” z poprzedniego dnia, czyli z soboty, 7 października. Będzie to okazja do włączenia się w to nabożeństwo tych osób, które z powodu przeszkód nie mogły poprzedniego dnia wziąć w nim udziału.  Proszę zatem wszystkich uczestników wyprawy o wzięcie z sobą różańca.

Po zakończeniu modlitwy i krótkim odpoczynku powrócimy tą samą trasą na Przełęcz Wyżniańską, gdzie ok. godziny 16.00 nastąpi zakończenie spotkania. Przypominam, że każdy uczestnik bierze udział w tej górskiej wyprawie na własną odpowiedzialność.

Dojazd do Ustrzyk Górnych i na Przełęcz Wyżniańską oraz powrót, przy większej liczbie zgłoszeń, zbiorowo wynajętym busem lub autokarem, a w przypadku niewielu zgłoszeń – indywidualnie. Zgłoszenia na wyjazd zbiorowy będą przyjmowane w kilku ośrodkach miejskich Archidiecezji do 2 października 2017. Tam też zostaną podstawione autokary lub busy stosownie do liczby zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmują:

  • w Przemyślu – ks. Kazimierz Bełch, ul. Zamkowa 5 (Wyższe Seminarium Duchowne), tel. 16 678 80 26, kom. 604 269 761
  • w Jarosławiu – ks. Jakub Kostrząb, ul. 3 Maja 49, kom. 607 859 425
  • w Krośnie – ks. Wojciech Sabik, ul. Piłsudskiego 5, kom. 602 389 709
  • w Sanoku – ks. Jacek Michno, ul. Zagrody 10, kom. 604 412 026.

W innych ośrodkach miejskich, w przypadku większej liczby zgłoszeń, proszę miejscowych duszpasterzy o zorganizowanie zbiorowego wyjazdu.

Ks. Kazimierz Bełch