Motywacja – pierwszy krok do zmian

To kolejny temat spotkania trzeźwościowego, które będzie miało miejsce w sobotę, 21 października 2017 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie poprzedzi Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej o godz. 18.00 o trzeźwość w rodzinie i ojczyźnie oraz o trwanie w trzeźwości z prośbą o siłę w pokonywaniu zniewoleń.

Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej jest celem pielgrzymki trzeźwościowej, która w czerwcu każdego roku gromadzi setki osób zatroskanych o swoją trzeźwość oraz trzeźwość swoich rodzin i najbliższych. Kalwaryjskie sanktuarium prowadzi także, od kilkudziesięciu lat, Księgę Abstynencką. Wielu, nie tylko młodych ludzi, ale także dorosłych – mężów, ojców, matek i żon, pragnie żyć w trzeźwości i podpisuje zobowiązanie na kilka miesięcy, rok czy kilka lat, a nawet na całe życie.

Aby pomóc tym osobom żyć w trzeźwości i wyjść naprzeciw rodzinom z problemem nie tylko alkoholowym, ale także z różnego rodzaju uzależnieniami, kalwaryjskie sanktuarium podjęło inicjatywę comiesięcznych spotkań trzeźwościowych.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca i składają się z dwóch części: 1. Msza Święta o godz. 18:00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej 2. spotkanie w Sali Fredry (klasztor), na które są zapraszani specjaliści do spraw trzeźwości: psycholodzy, terapeuci, spikerzy AA.

Październikowe spotkanie, którego tematem będzie: „Motywacja – pierwszy krok do zmian”, poprowadzą psycholodzy z poradni rodzinnej archidiecezji przemyskiej.

Spotkania są otwarte i mogą w nich brać udział także rodziny z dziećmi. A dla tych, którzy chcieli by dłużej pozostać w Kalwarii Pacławskiej, sanktuarium dysponuje noclegami w Domu Pielgrzyma. Wcześniejszej rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 16 671 95 55.

Do wspólnej troski i modlitwy o trzeźwość zapraszają franciszkanie, kustosze kalwaryjskiego sanktuarium.

o. Edward Staniukiewicz, franciszkanin