Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej organizuje w niedzielę, 30 kwietnia br., w Bieszczadach powitanie wiosny, a zarazem modlitewne rozpoczęcie letniego sezonu turystycznego.

Program będzie następujący: o godz. 9:00 Msza św. w kościele filialnym w Woli Michowej. (UWAGA: Wola Michowa znajduje się w połowie drogi na trasie między Cisną a Komańczą). Po Mszy św. wyruszymy pieszo w kierunku pasma granicznego do stacji  bieszczadzkiej kolejki Balnica. W czasie wędrówki będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Światła. Z Balnicy przejedziemy kolejką do stacji Majdan. Tam nastąpi zakończenie spotkania.

Dojazd do Woli Michowej  oraz powrót przy większej liczbie zgłoszeń odbędzie się zbiorowo wynajętym busem lub autokarem, zaś w przypadku niewielu zgłoszeń – każdy przyjeżdża indywidualnie.

Zgłoszenia na wyjazd zbiorowy będą przyjmowane w kilku ośrodkach miejskich Archidiecezji do dnia 24 kwietnia br. Tam też zostaną podstawione busy (jeśli będzie dostateczna liczba zgłoszeń). Zgłoszenia przyjmują:

  • w Przemyślu – ks. Kazimierz Bełch, ul. Zamkowa 5 (WSD), tel. 16 678 80 26, kom. 604 269 761;
  • w Jarosławiu – ks. Piotr Baraniewicz, ul. 3 Maja 12, kom. 692 570 639;
  • w Krośnie – ks. Wojciech Sabik, ul. Piłsudskiego 5, kom. 602 389 709;
  • w Sanoku – ks. Jacek Michno, ul. Zagrody 10, kom. 604 412 026.

Turyści przyjeżdżający do Woli Michowej powinni wziąć z sobą odpowiednie obuwie i ubiór oraz zabezpieczenie od wiatru i deszczu. Trzeba też zabrać ze sobą całodzienne wyżywienie i napój. Każdy uczestnik bierze udział w tej wyprawie na własną odpowiedzialność.

ks. Kazimierz Bełch