Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 29 kwietnia br., organizuje w Bieszczadach tradycyjne powitanie wiosny, a zarazem modlitewne rozpoczęcie letniego sezonu turystycznego.

Program będzie następujący: o godz. 9.00 Msza św. w kościele parafialnym w Ustrzykach Górnych. Po Mszy św. podjedziemy do Wołosatego. Stamtąd w pieszej wędrówce na Przełęcz Bukowską będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Światła. Z Przełęczy wyruszymy na Halicz (1333 m). Powrót do Wołosatego tą samą trasą albo przez Przełęcz pod Tarnicą. Wybór drogi powrotnej będzie uzależniony od warunków pogodowych i terenowych oraz od życzenia uczestników wyprawy.

Dojazd do Ustrzyk Górnych i do Wołosatego oraz powrót przy większej liczbie zgłoszeń odbędzie się zbiorowo wynajętym busem, zaś w przypadku niewielu zgłoszeń – każdy przyjeżdża indywidualnie.

Zgłoszenia na wyjazd zbiorowy będą przyjmowane w kilku ośrodkach miejskich naszej Archidiecezji do dnia 23 kwietnia br. Tam też zostaną podstawione busy (jeśli będzie dostateczna liczba zgłoszeń). Zgłoszenia przyjmują:

  • w Przemyślu: ks. Kazimierz Bełch, ul. Zamkowa 5 (WSD), tel. 16 678 80 26, kom. 604 269 761;
  • w Jarosławiu: ks. Jakub Kostrząb, ul. 3 Maja 49, kom. 607 859 425;
  • w Krośnie: ks. Wojciech Sabik, ul. Piłsudskiego 5, kom. 602 389 709;
  • w Sanoku: ks. Jacek Michno, ul. Zagrody 10, kom. 604 412 026.

Osoby wybierające się na tę wyprawę powinny wziąć z sobą odpowiednie obuwie i ubiór oraz zabezpieczenie od wiatru i deszczu. Na trasie mogą być jeszcze resztki śniegu, a w miejscach nasłonecznionych błoto. Trzeba też zabrać ze sobą całodzienne wyżywienie i napoje. Każdy uczestnik bierze udział w wyprawie na własną odpowiedzialność.

ks. Kazimierz Bełch