Czcigodni Duszpasterze, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy mieszkańcy Przemyśla!

Od kilku już lat, u progu Wielkiego Postu, gromadzimy się na wspólnym przeżywaniu Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo to odprawiamy na ulicach naszego miasta: od Archikatedry, Matki wszystkich kościołów, poprzez ulicę Kapitulną, następnie przemierzając ulicę Tatarską kierujemy się ku przemyskiemu Wzgórzu, na którym usytuowany jest Krzyż Zawierzenia oraz gdzie króluje Chrystus Miłosierny, obejmujący Swymi rozpiętymi ramionami wszystkie troski naszego życia.

Do udziału w nabożeństwie Przemyskiej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie parafie Miasta Przemyśla wraz ze swoimi duszpasterzami, Siostry i Braci zakonnych, mieszkających i posługujących na terenie naszego miasta, Alumnów naszego Seminarium, rodziców wraz z dziećmi, członków grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich, działających przy parafiach oraz wszystkich ludzi dobrej woli, młodych i dorosłych, którzy pragną przeżyć czas modlitewnego rozważania Męki Pańskiej we wspólnocie.

W roku duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem “Idźcie i głoście” nasz liczny udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej będzie miał szczególny wymiar – będzie naszą konkretną odpowiedzią na zaproszenie Chrystusa, by być Jego uczniami i nie wstydzić się wyznawania Ewangelii w świecie, w którym żyjemy. Poczujmy się również misjonarzami w środowisku, w którym żyjemy, pracujemy czy się uczymy i zachęćmy innych do wzięcia udziału w tym modlitewnym zgromadzeniu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w czwartek, 9 marca 2017 r. Rozpoczęcie o godz. 19.00 na placu obok Archikatedry.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby poprzez nasze świadectwo uwielbić Boga w Trójcy Świętej Jedynego i dziękować za dar odkupienia, które dokonało się na drzewie krzyża.

/-/ Ks. Roman Chowaniec
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego