Czcigodni Duszpasterze, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy mieszkańcy Przemyśla!

Od kilku już lat, u progu Wielkiego Postu, gromadzimy się na wspólnym przeżywaniu Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo to odprawiamy na ulicach naszego miasta: od Archikatedry, Matki wszystkich kościołów, poprzez ulicę Kapitulną, następnie przemierzając ulicę Tatarską kierujemy się ku przemyskiemu Wzgórzu, na którym usytuowany jest Krzyż Zawierzenia oraz gdzie króluje Chrystus Miłosierny, obejmujący Swymi rozpiętymi ramionami wszystkie troski naszego życia.

Do udziału w nabożeństwie Przemyskiej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie parafie Miasta Przemyśla wraz ze swoimi duszpasterzami, Siostry i Braci zakonnych, mieszkających i posługujących na terenie naszego miasta, Alumnów naszego Seminarium, rodziców wraz z dziećmi, członków grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich, działających przy parafiach oraz wszystkich ludzi dobrej woli, młodych i dorosłych, którzy pragną przeżyć czas modlitewnego rozważania Męki Pańskiej we wspólnocie.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się w czwartek, 22 lutego 2018 r. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 na placu obok Archikatedry.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby poprzez nasze świadectwo uwielbić Boga w Trójcy Świętej Jedynego i dziękować za dar odkupienia, które dokonało się na drzewie krzyża.

Ks. Jan Szeląg
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

Ks. Mieczysław Rusin
Archiprezbiter Przemyski