Rodzina bezsilna – ale nie bezradna

Taki temat będzie miało spotkanie trzeźwościowe, które odbędzie się 16 września br. w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie poprzedzi Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej o godz. 18.00 o trzeźwość w rodzinie i ojczyźnie oraz o trwanie w trzeźwości z prośbą o siłę w pokonywaniu zniewoleń.

Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej jest celem pielgrzymki trzeźwościowej, która w czerwcu każdego roku gromadzi setki osób zatroskanych o swoją trzeźwość oraz trzeźwość swoich rodzin i najbliższych. Inicjatywa comiesięcznych spotkań trzeźwościowych zrodziła się podczas tegorocznej, 29. pielgrzymki trzeźwościowej na Kalwarię Pacławską, jako duchowe przygotowanie do jubileuszowej, 30. pielgrzymki w przyszłym roku. Kalwaryjskie sanktuarium prowadzi również, od kilkudziesięciu lat, Księgę Abstynencką. Wielu, nie tylko młodych ludzi, ale także dorosłych – mężów, ojców, matek i żon, pragnie żyć w trzeźwości i podpisuje zobowiązanie na kilka miesięcy, rok czy kilka lat, a nawet na całe życie.

Aby pomóc tym osobom żyć w trzeźwości i wyjść naprzeciw rodzinom z problemem alkoholowym a także odpowiadając na apel Kościoła i wielu środowisk społecznych, kalwaryjskie sanktuarium podjęło inicjatywę comiesięcznych spotkań trzeźwościowych.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca i składają się z dwóch części: 1. Msza Święta o godz. 18.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej 2. spotkanie w Sali Fredry (klasztor), na które są zapraszani specjaliści do spraw trzeźwości: psycholodzy, terapeuci, spikerzy AA.

Pierwsze spotkanie odbyło się 19 sierpnia 2017 r. Do wspólnej troski i modlitwy o trzeźwość zapraszają franciszkanie, kustosze kalwaryjskiego sanktuarium.

oes