„Uzdrowienie i cierpienie” to tytuł kolejnych rekolekcji biblijnych, które odbędą się w dniach 24-26 sierpnia 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej. Konferencje będzie głosił znakomity biblista – ks. Jose Maniparambil z Indii. Rekolekcje skierowane są do osób dorosłych, którzy pragną zmierzyć się z tematem cierpienia oraz cudem uzdrowienia. Idąc za Jezusem możemy przyjąć Jego moc i cieszyć się pełnym zdrowiem. Jednak zdarza się, że ono nie nadchodzi z różnych powodów. Czy trudy, które nie ustępują, świadczą o braku wiary w uzdrowienie? Jaki jest sens cierpienia sprawiedliwych? A może zmaganie z przeciwnościami jest planem Bożym, by przeprowadzić nas w kolejne miejsce łaski, w cieniu Krzyża? Chcemy pochylić się nad przekazem biblijnym, który pomoże nam przyjąć szerszy obraz przenikania się cierpienia z łaską uleczenia.

W programie rekolekcji będą liczne konferencje (tłumaczone na język polski), modlitwy, medytacje słowa Bożego i Eucharystia. Prosimy, by zabrać ze sobą swój egzemplarz Biblii oraz notatnik na osobiste zapiski.

KOSZTY:

Koszt uczestnictwa z wyżywieniem i noclegiem 170 zł.
Możliwe jest uczestnictwo z wyżywieniem, ale bez noclegu (120 zł) oraz bez wyżywienia i bez noclegu (70 zł).
Warunkiem ostatecznego zapisu jest przedpłata 50 zł wysłana na konto podane w formularzu internetowym (lub przy zapisie w zakrystii – gotówką).
UWAGA: W przypadku rezygnacji z rekolekcji wpłacona zaliczka nie jest zwracana, a pozostałą kwotę należy uiścić w dniu rozpoczęcia rekolekcji w recepcji.

ZAPISY:

Przez formularz internetowy  (przelew) lub w zakrystii kościoła (w Kalwarii Pacławskiej) z zaliczką 50 zł.

NOCLEGI:

Pokoje wieloosobowe (wc, prysznic) w Domu Pielgrzyma. W wyposażeniu nie ma ręczników.
Rezerwacja noclegu następuje przy zapisaniu się przez formularz internetowy lub w zakrystii kościoła.
Uwaga: Miejsca noclegowe są przyporządkowane według płci. Generalnie nie przewidujemy oddzielnych noclegów dla małżeństw.

MIEJSCE WYDARZENIA:

37-743 Kalwaria Pacławska 40
Dom Pielgrzyma oraz namiot przy Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej

PROGRAM:

Rozpoczynamy 24 sierpnia (piątek) kolacją o g. 18:00 w Domu Pielgrzyma.
Rejestracja w dniu rozpoczęcia możliwa od g. 16:00.
Kończymy 26 sierpnia (niedziela) ok. g. 21:00.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Wszelkie pytania należy kierować do opiekuna rekolekcji
o. Piotr Odój – przez e-mail: rekolekcje.kalwaria@gmail.com
lub facebook – Sanktuarium Kalwaria Pacławska, tel. 72 200 15 05

Do zobaczenia w Kalwarii Pacławskiej z Pismem Świetym w ręku!
Franciszkanie

Ks. Jose Maniparambil jest profesorem biblistyki oraz znanym i cenionym rekolekcjonistą w wielu krajach świata. Jest katolickim kapłanem obrządku syromalabarskiego, którego korzenie sięgają św. Tomasza Apostoła. Jest siódmym z dziewięciorga rodzeństwa. W 25 roku życia 1989 r. w Diecezji Irinjalakuda otrzymał święcenia kapłańskie. Po 10 latach ukończył studia doktoranckie. Wyjątkowe zrozumienie Biblii księdza Jose pomaga słuchaczom zmieniać swoje życie w praktyce. Głosił również słowo Boże m.in. w Arabii Saudyjskiej – kraju, w którym jest zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej a jedyną obowiązującą religią jest Islam. Do tej pory napisał 45 książek w swoim ojczystym języku Malayalam, które są tłumaczone na inne języki świata. W Kalwarii Pacławskiej prowadził już rekolekcje pt. „Z Maryją przyjmujemy Ducha Świętego”, „Moc Bożego Szeptu” oraz „Gołębica Ducha Świętego”.