Małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie, zachęcamy do wspólnej modlitwy i refleksji podczas XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września br.

„W tym szczególnym roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej spotkajmy się przed Jej wizerunkiem, stając przy Matce wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami. Każdy z nas potrzebuje umocnienia wiary i więzi z Bogiem, również, a może przede wszystkim, w życiu małżeńskim i rodzinnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji polskich małżeństw i rodzin, a także do refleksji i wymiany doświadczeń” – zachęca ks. Przemysław Drąg krajowy duszpasterz rodzin.

Pielgrzymka organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Istnieje możliwość wspólnotowego autokarowego wyjazdu z Przemyśla. Koszt transportu, noclegu i dwóch posiłków wynosi 140 zł. W drodze powrotnej nawiedzenie sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii Parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu, tel. 16 679 03 34, www.trojcaprzemysl.pl.

PROGRAM PIELGRZYMKI

sobota, 23 września 2017

 • 15.30 – Msza św. w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Przewodniczy biskup Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP
 • 16.45 – Koncert i świadectwo zespołu Moja Rodzina. Sala o. A. Kordeckiego
 • 19.30 – Droga Krzyżowa na wałach
 • 21.00 – Apel Jasnogórski

niedziela, 24 września 2017

 • 9.00 – Spotkanie w sali o. A. Kordeckiego
  Wychowanie dzieci i młodzieży – nowa podstawa programowa WDŻ
  Zaproszenie na IX światowe Spotkanie Rodzin z papieżem Franciszkiem. Dublin 22–26 sierpnia 2018 r.
 • 11.00 – Msza święta na szczycie
  · Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  · Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  · Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!