Na dziesięć dni Sanok stał się zimową stolicą muzyki klasycznej, do której zjechali wybitni artyści i pedagodzy z całego świata. W pierwszym tygodniu lutego – właśnie w Sanoku – trwało IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Jego tematem był „Bach klasycznie i na jazzowo”.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne to projekt unikatowy, gdyż łączy w sobie pełen zakres wiedzy potrzebnej muzykowi – od teorii po praktykę muzyczną, od wiedzy po metody ćwiczenia. Program obejmuje więc część edukacyjną z naciskiem na rozwój wiedzy mało dostępnej w polskim szkolnictwie muzycznym oraz część festiwalowo-koncertową.

Przez cały czas trwania Forum koncerty odbywały się zarówno w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, w Sanockim Domu Kultury oraz w kościołach tego miasta i okolicznych miejscowości. Jeden z nich odbył się czwartkowego wieczoru, 6 lutego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku. Tego wieczoru wystąpiła Katsiaryna Maretskaya – laureatka nagrody „Organista Forum”.