W dniach 6-8.02.2014r. w Ośrodku KSM AP „Nadzieja” odbyły się rekolekcje przed bierzmowaniem dla młodzieży z Dukli zorganizowane i animowane przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Cały ten czas miał jak najlepiej przygotować i zachęcić uczestników do świadomego przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Podczas kazań i konferencji wygłaszanych przez ks. Lesława i siostrę Barbarę mogliśmy wszyscy szczerze porozmawiać, podyskutować na tematy związanej z naszą wiarą. Nie mogło zabraknąć również piątkowej adoracji, podczas której w blasku świec każdy mógł spotkać Jezusa i z Nim porozmawiać. Czas tych rekolekcji pełen był radości, śpiewu, modlitwy, pytań i odpowiedzi, które miały jak najbardziej przybliżyć nas do Boga.

Dzięki pracy i pomocy siostry Barbary, ks. Eugeniusza , ks. Marka oraz ks. Lesława młodzież z Dukli miała możliwość przeżycia wspaniałych chwil, które na pewno zaowocują w przyszłości.

A oto wspomnienia uczestników:

Na pewno czuje ze zbliżyłem się do Pana Boga i wiele sie dowiedziałem na Jego temat. Bardziej Go poznałem. Po tych dniach, po przemówieniach, kazaniach, po wspólnych rozmowach w grupie, darze Boga jeszcze większym szacunkiem niż wcześniej. (Wojtek)

 Te rekolekcje były dla nas naprawdę dużym przeżyciem. Z początku byliśmy do nich nastawieni dość sceptycznie, jednak już pierwsza konferencja wzbudziła naszą ciekawość. Ksiądz Lesław i siostra Barbara przekazali nam wiele ważnych treści. Dzięki nim zrozumieliśmy czym w zasadzie jest bierzmowanie, znaleźliśmy również odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań związanych z naszą wiarą. Praca w grupach dała nam szansę na głębsze poznanie Ducha Świętego i zastanowienie się nad osobą naszego Zbawiciela. Zabawne scenki obrazujące np.: dary Ducha Św., rozbawiły nas nieraz do łez ale również czegoś nauczyły. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu i wieczornej adoracji mieliśmy możliwość wyciszenia się i rozmowy z Panem Bogiem. Po tym spotkaniu czujemy się ubogaceni i bardziej gotowi na przyjęcie bierzmowania. Szczerze polecamy takie rekolekcje każdemu kto przygotowuje się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. (Gosia)

 Rekolekcje to czas wsłuchania się w głos Pana Boga. Czas który przebyliśmy nie był stracony, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej pokochaliśmy Boga. Ten czas jak i naukę będę, bardzo dobrze wspominał. (Hubert)