11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. We wszystkich kościołach modliliśmy się w intencji chorych, Eucharystie połączone były z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, niejednokrotnie połączone także adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób błogosławieństwa udzielanego w Lourdes.

Co roku Caritas Archidiecezji Przemyskiej wskazuje kilka miejsc, w których odbywają się centralne obchody Dnia Chorego. Jedną z takich parafii stała się krośnieńka Turaszówka, gdzie Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Stanisław Jamrozek. W Eucharystii wzięli udział parafianie i podopieczni miejscowego ośrodka  szkolno-wychowawczego.

W tym roku Ojciec Święty Franciszek za hasło Światowego Dnia Chorego obrał słowa: «My także winniśmy oddać życie za braci» (1 J 3,16). Przesłanie to kierowane jest do chorych, ale szczególnie także do tych wszystkich, którzy zapewniają im opiekę i pomoc. Kluczowe słowa to zaś „Wiara i miłosierdzie”, o czym mówił w homilii bp Jamrozek.