Już po raz kolejny uczniowie szkół gimnazjalnych archidiecezji przemyskiej biorą udział w Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Olimpiada, mająca na celu przybliżenie młodzieży postaci bliskich nam świętych, zorganizowana została już po raz 14. przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Edycja tegoroczna – z racji obchodzonego Roku Jubileuszowego – poświęcona jest osobie św. Jana z Dukli.

W czwartek, 20 lutego 2014 roku, w sześciu archiprezbiteratach odbył się już II etap Olimpiady. W sumie wzięło w nim udział ponad 260 gimnazjów, laureatów szkolnych eliminacji. Spośród tych 260 osób – 94 uczestników to przedstawiciele archiprezbiteratu krośnieńskiego. Miejscem olimpiady dla tego archiprezbiteratu stała się ojczyzna jej bohatera – Dukla. Intelektualne potyczki poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium św. Jana.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do Zespołu Szkół w Dukli, gdzie odbyła się właściwa część Olimpiady. Test… 60 min i 64 punkty możliwe do zdobycia…