9 marca br. do parafii Najświętszego Pana Jezusa w Sanoku – Posadzie zawitał ks. bp Stanisław Jamrozek. W I Niedzielę Wielkiego Postu przybył tam z misją szczególną – podczas wieczornej Eucharystii udzielił młodzieży z parafii na Posadzie sakramentu dojrzałości chrześcijanskiej.

– Z niepokojem, ale i z ufnością patrzymy na nasze dzieci, które wkraczają w dorosłość. Widzimy ich niepokój… – mówili przedstawiciele rodziców, prosząc o udzielenie sakramantu bierzmowania swoim dzieciom, zaznaczając – Wiemy, że tylko Chrystus przynosi sczęście człowiekowi i daje odpowiedź na wszelkie pytania… Bo Duch Święty to realna moc, której potrzebuje każdy z nas, której potrzebują nasze dzieci.

W oparciu Liturgię Słowa z I Niedzieli Wielkiego Postu Ksiądz Biskup zachęcał w homilii do trwania przy Bogu, do wytrwałego nieulegania pokusom – Pan nas zaprasza, abyśmy pełni Ducha poszli za Nim!

Posłuszeństwo – to niezwykle ważny klucz, który bp Jamrozek podał młodzieży z Sanoka – Jezus przez posłuszeństwo nas zbawił i zachęca mnie, abym był posłuszny Panu Bogu. – O jakim posłuszeństwie mowa? – Prawdziwe posłuszeństwo to jest skuteczne słuchanie. Posłuchać skutecznie to rzeczywiście zrealizować to co Pan Bóg do mnie mówi a starać się odrzucać to co mówi zły duch!