Kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadził Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.  Rozpoczęliśmy w naszej parafialnej świątyni, a następnie wędrowaliśmy z Panem Jezusem Jego Drogą Krzyżową i jednocześnie drogą naszej ziemskiej pielgrzymki na cmentarz parafialny. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej wyznaczały – wykonane wcześniej – przydrożne krzyże, przy których rozważaliśmy męczeństwo Zbawiciela w połączeniu z konkretnymi formami naszej pomocy dla zmarłych, poprzez korzystanie z wielkiego skarbu ofiarowanych za nich Mszy św., wypominek, modlitw, postów, jałmużny, ofiarowania cierpień itd. W końcowych rozważaniach podjęliśmy temat naszego przemijania, przygotowania się  na ten ostateczny moment oraz nieustannej walki z naszymi pokusami, nałogami i słabościami.

Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej oraz jej zakończenia przypadły na miejsce szczególne: parafialną kaplicę cmentarną, która po gruntownym remoncie i dobudowaniu pomieszczenia na kilkuosobową chłodnię została poświęcona i oddana do użytku. Miało to miejsce po homilii podczas Mszy św. sprawowanej w tejże kaplicy przez ks. proboszcza za naszych zmarłych. Tym samym – jak zapowiedział ks. Proboszcz – odtąd pochówek naszych parafian będzie mógł odbywać się w innej formie, z zachowaniem stacji w kaplicy i przy grobie, a Masza święta będzie w miejscowym kościele, lub nastąpi przywiezienie cała do kościoła bez asysty liturgicznej i rozpoczną się obrzędy pogrzebowe z zachowaniem porządku stacji w domu, kościele i przy grobie, bez potrzeby chodzenia w orszakach żałobnych po ulicach naszej parafii.

            Podsumowując ten niezwykły czas należy wyrazić radość z dużej frekwencji naszych parafian podczas tych doniosłych wydarzeń piątkowego wieczoru, spory udział dzieci i piękną pogodę.

H. Kyc