Laureaci etapu wojewódzkiego z naszej diecezji zajęli bardzo wysokie miejsca w finale VI edycji Olimpiady Myśli Jana Pawła II, który odbył się w dniach 6-7 czerwca 2014 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Hasło tegorocznej olimpiady: „Jan Paweł II – Papież Dialogu” kierowało uwagę na wartość dialogu, zarówno dla funkcjonowania człowieka w społeczeństwie, jak i budowania więzi człowieka z Bogiem czy więzi chrześcijan z przedstawicielami innych religii. Uczestnicy czerpali wiedzę na wskazany temat nie tylko z fragmentów encyklik, adhortacji, przemówień Papieża, ale również z fragmentów jego utworów literackich.

W kategorii gimnazjów I miejsce zdobyła Magdalena Dubiel i III miejsce Anna Uliasz, obydwie uczennice klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie. Uczennice do Olimpiady przygotowała P. Katarzyna Rucyk. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się Kamil Gmiterek uczeń klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Do Olimpiady ucznia przygotowała P. Elżbieta Gurgacz.

Życzymy Młodym, aby poznanie Osoby i nauczania Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II zaowocowało pięknym życiem w umiłowaniu Boga, człowieka i Ojczyzny”

Elżbieta GURGACZ