W poniedziałek, 9 czerwca br., w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie odbył się wernisaż i rozdanie nagród VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego – „Kościół mój widzę żywy”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie przy współpracy z PCEN w Rzeszowie oddział w Krośnie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia.

W opinii jury najlepsze prace zaprezentowało dwóch uczestników – Patrycja Syrnik z I LO w Sanoku i Kamil Gorczyca z ZSP nr 3 w Krośnie. Kolejne miejsce zajęła Jagoda Guzek z Gimnazjum w Targowiskach. Wśród wyróżnionych znaleźli się również: Olga Skiba i Klementyna Kudła z ZSE w Brzozowie oraz Alan Harłacz i Maciej Zborowski z ZSP nr 3 w Krośnie.

Tegoroczna edycja Konkursu Fotograficznego miała rekordową ilość 59 nadesłanych prac. W sumie było 28 uczestników z 13 szkół z Krosna, Brzozowa, Sanoka, Jarosławia, Przeworska, Leżajska i Targowisk.

W uroczystości wręczenia nagród wziął udział poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Piotr Babinetz oraz Pani Urszula Rymarz – wiceprzewodnicząca NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Sekcja Krosno, a całość poprowadził ks. M. Grendus z PCEN w Krośnie. Nagrody dla uczestników przygotował ks. Waldemar Janiga z Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu, Pan Piotr Babinetz oraz NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Krośnie. Serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników i organizatorów. Zapraszamy na kolejną edycję Konkursu.

Podczas spotkania ks. Mirosław Grendus ogłosił rezultaty tegorocznej edycji Festiwalu Multimedialnych Aplikacji Katechetycznych. Wyróżnienia zostały przyznane: Karolinie Łozińskiej z ZSP w Jarosławiu za prezentację „Zagrożenia duchowe młodzieży”, Weronice Socha z ZST w Leżajsku za prezentację „Maryja” oraz Joannie Wrzos z ZST w Leżajsku za prezentację „Droga krzyżowa”. Nagrody zostaną przesłane do szkół na ręce katechetów.

Grzegorz PODKUL, Karol SZCZEPANIK