W niedzielę, 21 września 2014 roku, w Łańcucie odbyły się uroczystości peregrynacji relikwii św. Filipa Smaldone, patrona osób niesłyszących oraz Światowego Dnia Głuchych. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14.30 uroczystą mszą świętą w kościele Farnym w Łańcucie. Na początku Eucharystii wszystkich zgromadzonych powitał proboszcz parafii, ks. Tadeusz Kocór. Homilię podczas mszy świętej wygłosił ks. Mariusz Michalski, który mówił o osobie św. Filipa oraz o potrzebie wzajemnej pomocy wśród osób niepełnosprawnych. Na koniec Eucharystii przedstawiciele osób niepełnosprawnych podziękowali wszystkim zaangażowanym w ich duszpasterstwo. Swoje podziękowania wyraził również ks. Artur Janiec, dyrektor przemyskiej Caritas.

Po Eucharystii wszyscy udali się do sali teatralnej, w której miał miejsce program artystyczny – inscenizacja „Pierwszy cud Filipa Smaldone” oraz recytacja poezji osób niepełnosprawnych.

Po zakończeniu uroczystości ks. Jan Franków – duszpasterz osób niesłyszących rejonu łańcuckiego – specjalnie dla Radia Fara opowiedział o osobie św. Filipa oraz o działalności duszpasterstwa niesłyszących w rejonie łańcuckim.