W dniu 2 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyła się debata społeczna „Bezpieczny Senior”, na którą zaprosili Burmistrz Miasta Jarosławia, Komenda Powiatowa Policji oraz partnerzy programu „Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora”.

Głównym celem debaty było zwrócenie uwagi na zagrożenia, które bezpośrednio mogą dotyczyć osób starszych, m.in. oszustwa metodą „na wnuczka”, wyłudzenia i kradzieże pieniędzy, w tym także z wykorzystaniem nowoczesnych instrumentów finansowych, czy zagrożenia ze strony środowiska i bezpieczeństwa pożarowego.

Podczas spotkania st.kpt. Krzysztof Kowal z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przedstawił informacje o potencjalnych zagrożeniach pożarowych. Seniorzy mogli także wysłuchać wykładu dr Tatiany Kożak – Siary o bezpieczeństwie usług bankowych, a dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarosławiu lek. med. Beata Mędrala poinformowała o badaniach profilaktycznych osób starszych, natomiast aktorzy z „Kabaretu Młodzi Duchem” ostrzegli przed oszustami w widowisku teatralnym pt. „Czekoladki z wiśniami… ostrzegają przed oszustami „. Zapraszamy do wysłuchania debaty, pamiętając żeby stosować w życiu codziennym podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, uniknąć ich skutków, a także w porę im zapobiec.

Debata społeczna "Bezpieczny Senior"
pon, 8 Gru 2014  ·  28,2 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Debata odbyła się 2 grudnia 2014 r. w CKiP w Jarosławiu