W dniu 29 kwietnia 2017 r. w refektarzu klasztoru OO. Franciszkanów (Reformatów) odbyła się uroczystość wręczenia Aktu Honorowego Członkostwa Towarzystwa Przyjaciół Nauk ks. dr. Tadeuszowi Śliwie.

Zgromadzonych przywitał o. Tadeusz Pawłowicz OFM, proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Przemyślu. Słowa uznania skierował ks. dr hab. Józef Wołczański (prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), który zaznaczył, że Ksiądz Profesor Śliwa wygrywał konkurencję i elokwencją i erudycją i oczytaniem i warsztatem naukowym  i dorobkiem i pietyzmem o uczniów… a sam arystokratyzm ducha jest Jego cechą wiodącą.

Prezes Zarządu TPN mgr inż. Waldemar Wiglusz odczytał podjętą uchwałę a jej uzasadnienie przedstawił dr hab. Tomasz Pudłocki (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), doceniając, że uroczystość jest uhonorowaniem osoby skromnej, ale jakże bardzo szlachetnej.

Czcigodny Jubilat po otrzymaniu Aktu Honorowe Członkostwo TPN przedstawił wykład pt.: „Ksiądz Michał Kuziemski – ostatni chełmski biskup unicki (1868–1871)”

Na zakończenie o godzinie 1800 w kościele p.w. św. Antoniego została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych i żyjących członków Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu.

Uroczystość wręczenia Aktu Honorowego Członkostwa Towarzystwa Przyjaciół Nauk dla ks. dr. Tadeusza Śliwy
sob, 29 Kwi 2017  ·  4,8 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl - pw. św. Antoniego z Padwy, 29 kwietnia 2017 r.