W niedzielę, 25 czerwca 2017 r., odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” w Świebodnej i Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Pocieszenia w Jodłówce pomogły w realizacji pragnienia, które zrodziło się przed rokiem w sercu bpa Stanisława Jamrozka. Zorganizowanie spotkania dla rodzin wielodzietnych i nie tylko jest piękną odpowiedzią na apel św. Jana Pawła II: Ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Dzięki sakramentalnej obecności Chrystusa, dzięki dobrowolnie złożonej przysiędze, w której małżonkowie oddają się sobie wzajemnie, rodzina jest wspólnotą świętą (Kalisz, 1997 r.)

Uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. W homilii Pasterz pokreślił prawdę, że Bóg chce, abyśmy z miłością patrzyli na rodzące się życie. Rodziny uświadamiają sobie, że nie jest to łatwe, ale – odczuwając bliskość Boga – są w stanie dzielić się wzajemną miłością. Kaznodzieja podzielił się doświadczeniem życia włoskiej wspólnoty Nomadelfia, która za podstawową zasadę życia w rodzinach stawia wiarę w Boga i wierność przykazaniom. Małżonkowie mają odkrywać siebie jako dar w przekazywaniu życia – mówił Biskup – bo liczna rodzina jest rodziną zdrową i piękną, a jej siłą jest Boża Opatrzność. Gdy w sercu rodziców jest miejsce dla Boga to znajdzie się miejsce dla dzieci, nawet dla dzieci chorych. Biskup w  pasterskim słowie, wyrażając wdzięczność dla rodzin przybyłych do Sanktuarium w Jodłówce, skierował zachętę: W rodzinie trzeba być hojnym! Świat potrzebuje takich rodzin, które będą zaczynem dobra, które poprzez wzajemną troskę będą świadectwem życia miłością dla świata.

Po zakończonej Mszy św. wszyscy pielgrzymi dzięki uprzejmości Caritas Archidiecezji Przemyskiej zakosztowali posiłku i wzięli udział w przygotowanych atrakcjach, oczekując na koncert zespołu „Pod Budą”.

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin “Piątka Plus” - bp Stanisław Jamrozek - homilia
nie, 25 Cze 2017  ·  29,3 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Jodłówka, 25 czerwca 2017 r.
Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin “Piątka Plus” - Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów
nie, 25 Cze 2017  ·  2,3 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Jodłówka, 25 czerwca 2017 r.