Abchazja jest państwem położonym nad Morzem Czarnym, na zachodnim Kaukazie. Zgodnie z prawem międzynarodowym jest republiką autonomiczną wchodzącą w skład Gruzji pod nazwą Abchaska Republika Autonomiczna. Jej niepodległość jest uznawana tylko przez kilka państw, jednym z nich jest Rosja.

We wtorek 1 sierpnia w studiu Radia FARA gościli członkowie Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w składzie: ks. Krzysztof Żyła, z-ca moderatora RAM, kl. Andrzej Barnat oraz animatorzy Karolina Martyńska i Łukasz Borowik, którzy w dniach 5-23 lipca w siedmioosobowej grupie przebywali w Abchazji prowadząc „Kolonię uśmiechu” dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Suchumi – stolicy kraju.

„Kolonia uśmiechu” jest jednym z projektów Fundacji Pro Spe. Celem projektu jest zorganizowanie kolonii letnich i ewentualnych szkolnych wyprawek dla dzieci z biednych rodzin pochodzących z wiosek gruzińskich. Turnusy te prowadzą wolontariusze z Polski oraz innych krajów europejskich. Ich zadaniem nie jest sama opieka, a przekazanie pewnych wartości.

Członkowie RAM-u, którzy podjęli posługę wolontariuszy na jednym w turnusów „Kolonii uśmiechu”, podczas audycji dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z tamtejszą kulturą, światopoglądem oraz warunkami życia. Dzięki łączności telefonicznej na falach eteru zagościł również ks. Maciej Gierula, fundator i pomysłodawca Fundacji, który wyraził swoją wdzięczność za chęć podjęcia się misji przez młodych RAM-owców.

GALERIA