W sobotę, 7 października 2017 r., cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. W Archidiecezji Przemyskiej wierni zgromadzą się na modlitwie w 26 kościołach stacyjnych. Po Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu z różańcem wyruszą do wskazanych miejsc modlitwy w pobliżu granicy. 

Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski w liście pasterskim zachęca do wzięcia udziału w tej modlitwie:

To wydarzenie wiary, do którego przygotowuje się nasza Ojczyzna i Archidiecezja, to nie jedynie pobożna, pokojowa manifestacja wiary, ale przede wszystkim, wpisująca się w nurt fatimskiej zachęty modlitwa o nawrócenie i zadośćuczynienie za grzechy własne i wszystkich ludzi. Modlitwa, która ma pomóc w nas, wierzących, kształtować trwałą postawę dążenia do pokoju w naszych rodzinach, wspólnotach i całej Ojczyźnie oraz będąca okazją i wezwaniem do dynamicznego apostolstwa jedności, wyrażonego w praktykowaniu pierwszych sobót miesiąca. Odczytując na nowo orędzie z Fatimy oraz uczestnicząc w wielkiej, narodowej modlitwie w ramach „Różańca do granic”, chciejmy z nowym zapałem wkroczyć na drogę starań o ocalenie świata przed złem, a dusz przed piekłem. 

Tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu przy granicy zachęcamy do duchowego uczestnictwa w niej poprzez słuchanie Radia FARA, które przeprowadzi transmisję tego wydarzenia z Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

Program:

godz. 10.30 – konferencja

godz. 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem abpa Adama Szala

godz. 13.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 14.00 – Różaniec (poszczególne dziesiątki różańca poprowadzą przedstawiciele kościołów stacyjnych)

Dzięki współpracy z Katolicką Telewizją Serbinów na żywo będziemy mogli także oglądać przekaz telewizyjny, który będzie dostępny na naszej stronie internetowej oraz radiowym Facebooku i YouTube.