W poniedziałek, 21 maja 2018 r., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przemyśla, miała miejsce konferencja prasowa dotycząca mającego się odbyć 3 czerwca 2018 r. VIII Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

– Ideą marszu jest demonstracja w obronie prawa do życia dla każdego człowieka, niezależnie od tego czy jest narodzony czy nie. To publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju – powiedział podczas konferencji prasowej Robert Bal, członek zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu.

Marsz, który mimo zeszłorocznej przerwy na rzecz organizacji w Jarosławiu, w Przemyślu wpisał się już na stałe w roczny kalendarz wydarzeń. Tegoroczna edycja Przemyskiego Marszu dla życia i Rodziny zaplanowana została na niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Będzie on przebiegać pod hasłem „Polska rodziną silna!”

Konferencję prasową w przemyskim magistracie poprowadził ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA, a wzięli w niej udział: Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla, Robert Bal, członek zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, ks. Marek Machała, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, Janina Kościelny, prezes Stowarzyszenia Miłość i Odpowiedzialność Oddział w Przemyślu, Anna i Marek Sosnowscy, rodzina zastępcza.

Program VIII Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny:

  • g. 11.30 – Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem abpa Adama Szala,
  • g. 13.00 – Przemarsz do Rynku ul. Katedralną, Fredry, Franciszkańską i Kazimierzowską,
  • g. 13.30 – Przemówienia okolicznościowe,
  • g. 14.00 – Koncert zespołu „Arka Noego” połączony z piknikiem rodzinnym.

Organizatorami tegorocznej edycji Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność” Oddział Przemyski oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Marsz dla Życia i Rodziny - konferencja prasowa - Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla
wt, 22 Maj 2018  ·  655,6 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl, 21 maja 2018 r.
Marsz dla Życia i Rodziny - konferencja prasowa - Robert Bal, członek zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu
wt, 22 Maj 2018  ·  868,6 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl, 21 maja 2018 r.
Marsz dla Życia i Rodziny - konferencja prasowa - ks. Marek Machała, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej
wt, 22 Maj 2018  ·  1,0 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl, 21 maja 2018 r.
Marsz dla Życia i Rodziny - konferencja prasowa - Janina Kościelny, prezes Stowarzyszenia Miłość i Odpowiedzialność Oddział w Przemyślu
wt, 22 Maj 2018  ·  1,4 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl, 21 maja 2018 r.
Marsz dla Życia i Rodziny - konferencja prasowa - Anna i Marek Sosnowscy, rodzina zastępcza
wt, 22 Maj 2018  ·  1,2 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Przemyśl, 21 maja 2018 r.