10 najlepszych uczestników Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, 22 maja 2018 r.

We wtorek 22 maja 2018 r. w auli Instytutu Teologicznego przy Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku olimpiada poświęcona była postaci Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka z racji obchodów 100. rocznicy jego urodzin.

W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiło do konkursu ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych. W finale znalazło się 33 najlepszych uczestników. Ogłoszenie wyników poprzedzone było Eucharystią, której przewodniczył abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.

Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Wielkich Polakach już po raz osiemnasty zorganizował Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu oraz Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie i w Przemyślu.

Nazwiska finalistów według uzyskanych pozycji:
  1. Filip Maria – Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Żołynii,
  2. Janowska Julia – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie,
  3. Szymański Kamil – Gimnazjum w Bachórzu,
  4. Kania Zuzanna – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie,
  5. Piwowarski Jakub – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie,
  6. Nitka Monika – Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku,
  7. Szylak Zofia – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience,
  8. Rybka Rupert – Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie,
  9. Szczepański Łukasz – Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej,
  10. Piątek Kacper – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dynowie,

  11. Dąbrowska Julia – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie,
  12. Gilarska Agnieszka – Zespół Szkół w Łowcach,
  13. Oliwia Wójcik – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Ropience,
  14. Mucha Weronika – Gimnazjum im. bł. Augusta Czartoryskiego w Sieniawie,
  15. Macyk Michalina – Szkoła Podstawowa im. Jana Wyżykowskiego w Haczowie,
  16. Borys Katarzyna – Zespół Szkół w Jarosławiu,
  17. Magryś Katarzyna – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Albigowej,
  18. Kisała Karolina – Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej,
  19. Lis Gabriela – Zespół Szkół w Krzemienicy,
  20. Kołodziej Jakub – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie,
  21. Filipowicz Zofia – Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku,
  22. Naróg Marta – Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2 w Leżajsku,
  23. Jastrzębska Brygida – Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym,
  24. Wilk Patrycja – Szkoła Podstawowa w Wołkowyji,
  25. Gierlach Agnieszka – Gimnazjum im.Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce,
  26. Przybyła Marcelina – Szkoła Podstawowa w Trześniowie,
  27. Milecka Sandra – Gimnazjum Zespołu Szkół w Strachocinie,
  28. Żaba Marlena – Zespół Szkół im. Św. Franciszka z Asyżu w Rozborzu,
  29. Słupek Aleksandra – Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Żołynii,
  30. Motylewicz Anna – Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu,
  31. Krużel Michał – Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej,
  32. Hendzel Julia – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rokietnicy,
  33. Wywrot Amelia – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Żurawicy.
wt, 22 Maj 2018  ·  5,1 MB  ·  8
WSD w Przemyślu, 22 maja 2018 r.