Msza Święta na rozpoczęcie Festynu Rodzinnego w Morawsku, fot. Stanisław Gęsiorski

W niedzielę, 29 lipca 2018 r., w Morawsku odbył się 10. Jubileuszowy Festyn Rodzinny zorganizowany przez Akcję Katolicką Archiprezbiteratu Jarosławskiego oraz Oddział Parafialny w Morawsku.

Festyn rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Morawsku, której przewodniczył ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski. W wygłoszonej homilii, nawiązując do odczytanej Ewangelii, zwrócił uwagę na symbol ryby jako pierwszego symbolu chrześcijaństwa oraz symbol chleba jako zaspokojenie podstawowych ludzkich potrzeb.

Festyn Rodzinny w Morawsku - ks. Andrzej Surowiec - homilia
pon, 30 Lip 2018  ·  7,3 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Morawsko, 29 lipca 2018 r.

Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy Festynu spotkali się przy pomniku Ofiar Katynia na placu przed kościołem, aby w 100. rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości złożyć hołd poległym w obronie kraju oraz modlić się o życie wieczne dla nich.

Festyn Rodzinny w Morawsku - modlitwa przy pomniku Ofiar Katynia
pon, 30 Lip 2018  ·  3,3 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Morawsko, 29 lipca 2018 r.

Koncert Magdy Anioł, fot. Stanisław Gęsiorski

Dalsza część Festynu Rodzinnego miała miejsce na placu przy szkole w Morawsku, gdzie zarówno dla dzieci jak i dorosłych przygotowano wiele atrakcji i występów artystycznych przygotowanych przez zespołu ludowe i młodzież. Wśród atrakcji znalazły się również propozycje rywalizacji, choćby w turnieju szachowym, czy też zawodach wędkarskich, a także pokaz pierwszej pomocy.

Festyn Rodzinny w Morawsku zakończył się koncertem Magdy Anioł oraz modlitwa Apelem Jasnogórskim.

Festyn Rodzinny w Morawsku - organizatorzy
pon, 30 Lip 2018  ·  1,4 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Morawsko, 29 lipca 2018 r.