We wtorek, 15 stycznia 2019 r., w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pt. „Leć kolędo, leć”, dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

– Wiele naszych działań inspirowanych jest etosem naszego patrona. W związku z tym podjęliśmy taką inicjatywę w tamtym roku po raz pierwszy, żeby zorganizować Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo, leć” i, jak widać, było wielu uczestników – mówiła Maria Surmiak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Małkowicach.

Podczas konkursu uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej; II kategoria – dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej; III kategoria – dzieci z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.

W czasie gdy komisja konkursowa podsumowywała wyniki konkursu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Małkowicach zaprezentowali jasełka. Po tym występie jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce w kategorii I przyznano Zuzannie Badowicz, w kategorii II Natalii Sałuce, natomiast w kategorii III Aleksandrze Kościak. Ponadto przyznana została nagroda Grand Prix, którą otrzymała Martyna Prymaszko.

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Małkowicach - Maria Surmiak, dyrektor SP w Małkowicach
pon, 21 Sty 2019  ·  5,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Małkowice, 15 stycznia 2019 r.
II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Małkowicach - Hanna Wąsacz, laureatka
śr, 23 Sty 2019  ·  996,9 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Małkowice, 15 stycznia 2019 r.
II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Małkowicach - Dagmara Benedyk, laureatka
śr, 23 Sty 2019  ·  524,6 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Małkowice, 15 stycznia 2019 r.