Finał XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego odbył się w czwartek, 28 marca 2019 r. w krośnieńskim oddziale PCEN. To cykliczne wydarzenie organizowane w PCEN-ie dzięki współpracy z WNK Przemyśl oraz ZSP nr 1 w Krośnie. Pomysłodawcą i moderatorem tej ciekawej inicjatywy jest kilkuosobowa grupa katechetów świeckich z Krosna koordynowana przez p. Magdalenę Hejnar.

W tegorocznym konkursie dwudziestka nauczycieli religii ze szkół ponadgimnazjalnych zdołała zachęcić 530 swoich uczniów do uważnego poznawania biblijnej Księgi Wyjścia, która należy do najważniejszych ksiąg Starego Testamentu. W finale konkursu spotkało się 65 uczniów reprezentujących 22 szkoły z Krosna, Sanoka, Brzozowa i okolic, a także z Dynowa, Błażowej, Leżajska i Przemyśla. Najpierw test znajomości wyłonił laureatów, którzy wzięli udział w drugiej części finału, odpowiadając przed publicznością na szczegółowe pytania z zakresu tegorocznego konkursu.

Zwycięzcami konkursu w tym roku zostali: Kamil Szymański, licealista z Dynowa (I miejsce); krośnieńscy licealiści Sajdak Paweł i Saletnik Aleksandra (II miejsce exequo); a także licealiści: Kolin Anna z Brzozowa oraz Andżelika Bożek z Ustrzyk Dolnych.