We wtorek, 4 czerwca 2019 r., po raz 35. odbyła się Pielgrzymka Dzieci do Miejsca Piastowego, nazywana popularnie „Michaylad”, która w tym roku zgromadziła prawie 2 tys. dzieci z całej Polski.

Tegoroczne spotkania dzieci w Miejscu Piastowym przebiegało pod hasłem „Owoce Ducha Świętego w życiu Dziecka Bożego”. Celem michalickiej inicjatywy jest stworzenie okazji do wsłuchiwania się z Słowo Boże, to także czas wspólnej modlitwy oraz aktywności na świeżym powietrzu, a wszystko to prowadzone jest w klimacie miłości i radości.

Pielgrzymka rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty, a następnie dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w Eucharystii, której przewodniczył ks. Dariusz Wilk CSMA, Generał Zgromadzenia św. Michała Archanioła. W wygłoszonej homilii podjął z dziećmi temat darów Ducha Świętego, zwracając szczególną uwagę na dwa z nich: – Nie możemy się wstydzić tego, że jesteśmy uczniami Chrystusa – mówił kaznodzieja – Dzisiaj prośmy o to, żebyśmy mieli te wszystkie dary Ducha Świętego, ale w szczególny sposób, żeby nam towarzyszył dar mądrości i dar męstwa w wyznawaniu naszej wiary.

Tradycyjnie już podczas Pielgrzymi Dzieci do Miejsca Piastowego nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów oraz śpiewu, który w tym roku animował zespół ewangelizacyjny Mocni w Duchu z Łodzi.

Michayland 2019 - s. Maksymiliana Ciepała CSSMA
czw, 6 Cze 2019  ·  1,6 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Miejsce Piastowe, 4 czerwca 2019 r.
Michayland 2019 - ks. Dariusz Wilk CSMA - homilia
czw, 6 Cze 2019  ·  10,2 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Miejsce Piastowe, 4 czerwca 2019 r.