9 czerwca w Łańcucie odbył się XVIII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorami są Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiat Łańcucki oraz Miasto Łańcut.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele farnym Mszą Świętą o godzinie 13.00. Uczestnicy aktywnie włączyli się w oprawę Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Dec – wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Homilię wygłosił ks. Wiktor Florek. Po zakończeniu wspólnej modlitwy zaproszeni goście i uczestnicy pikniku w uroczystym korowodzie pod wodzą mażoretek i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy przemaszerowali na teren boisk Zespołu Szkół Technicznych.

Na piknikowej scenie swoje talenty prezentowali podopieczni różnych stowarzyszeń oraz zespoły taneczne i muzyczne. W czasie trwania wydarzenia można też było podziwiać rękodzieło wykonane przez niepełnosprawnych i wypieki okolicznych kół gospodyń wiejskich. Każdy uczestnik pikniku mógł znaleźć atrakcje dla siebie i radośnie, z entuzjazmem spędzić wspólny czas.

ks. Wiktor Florek - XVIII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych - homilia
nie, 9 Cze 2019  ·  2,5 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Łańcut - Fara, 9 czerwca 2019 roku
XVIII Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych w Łańcucie - część oficjalna i fragmenty koncertu
nie, 9 Cze 2019  ·  14,5 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Łańcut, 9 czerwca 2019 roku