W niedzielę, 23 czerwca 2019 r., w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Dubiecku świętowano jubileusz 50-lecia sakramentu kapłaństwa ks. Zdzisława i ks. Mariana Darażów, którzy wiele lat swojego życia poświęcili służbie Bogu na misjach w Kamerunie.

Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej w ich intencji przewodniczył pochodzący z archidiecezji przemyskiej bp Jan Ozga, biskup diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie. Obecnych było bardzo wielu kapłanów, sióstr zakonnych, członków rodziny oraz miejscowych parafian.

Kazanie podczas tej jubileuszowej Eucharystii wygłosił ks. kan. Adam Rejman, który podzielił się swoim doświadczeniem misyjnym, właśnie dzięki kapłanom bliźniakom oraz przybliżył ich życiorysy. – Kiedy pojechałem do Kamerunu w 2002 roku, jako delegat abp Józefa Michalika, mogłem naocznie stwierdzić, że bliźniacy są monstrancją Pana Jezusa. Mogłem podziwiać to wielkie dzieło, którego dokonali na czarnym lądzie i które zostawili. Widziałem to mnóstwo kościołów i kaplic wybudowanych z ich inicjatywy i ogromnego wsparcia – mówił kaznodzieja.

Animację muzyczną uroczystości jubileuszowych przygotował i wykonał chór z parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Dubiecku, rodzinnej miejscowości księży Darażów.

Łukasz Sztolf  

50 lat kapłaństwa misjonarzy - ks. Zdzisława i ks. Mariana Darażów - relacja
pon, 24 Cze 2019  ·  103,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Dubiecko, 23 czerwca 2019 r.