Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych Archidiecezji Przemyskiej do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Szczegółowa intencja modlitewna: W intencji młodych, o odwagę pójścia za Chrystusem i służby w Jego Kościele oraz o kanonizację bł. ks. Jana Balickiego.

Nowenna w intencji nowych powołań niech obejmie każdą parafię naszej Archidiecezji. Prośba o modlitwę kierowana jest również do osób chorych, cierpiących i przebywających na emigracji. Prosimy podjąć ją także w szpitalach i ośrodkach czasowego pobytu wiernych.

Intencję modlitewną będziemy kierować do Trójjedynego Boga, za przyczyną Błogosławionego Księdza Jana Wojciecha Balickiego.

Nowennę prosimy rozpocząć w dniu dzisiejszym, tj. w niedzielę, 18 sierpnia 2019 r. (rocznica beatyfikacji bł. ks. Jana Balickiego) i zakończyć 26 sierpnia br. (włącznie, w uroczystość NMP Częstochowskiej).

Proponujemy następujące możliwości prowadzonych nabożeństw (do wyboru; korzystając z przygotowanych tekstów do pobrania poniżej):

  • Przed Mszą świętą;
  • Po Mszy świętej;
  • Podczas nabożeństwa eucharystycznego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • Codziennie o godz. 20.45 w łączności z Radiem FARA;
  • Dodanie wyznaczonej intencji: W intencji młodych, o odwagę  pójścia za Chrystusem i służby w Jego Kościele podczas modlitwy wiernych w codziennej Mszy świętej. Intencja ta powinna być umieszczana w Modlitwie powszechnej do końca września bieżącego roku;
  • Celebracje liturgiczne z odpowiednimi czytaniami i stosowną homilią o powołaniu do służby w Kościele;
  • Zachęta dla wiernych do indywidualnych modlitw w domu rodzinnym i podczas nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

Niech żarliwa modlitwa wiernych pobudzi umysły i serca młodych ludzi do kroczenia drogą Bożego wezwania.

ks. Jan Szeląg
Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Przemyślu

DO POBRANIA: