W piątek, 11 października 2019 r., mieszkańcy Kraczkowej świętowali 15-lecie działalności Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus”.

Początki historii Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nicolaus” sięgają 2004 r. Początkowo chór liczył 18 osób, a w kolejnych latach się rozrastał, by przybrać dzisiejszą postać.

Jubileusz 15-lecia zespołu rozpoczęto udziałem w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Kraczkowej, której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki. W wygłoszonej homilii Metropolita Lwowski docenił artystów za to, że swoim muzycznym talentem dzielą się z innymi, upiększając liturgię i stwarzając piękny klimat modlitwy. – Nie zatrzymaliście darowanego talenty dla siebie, ale uczyniliście z niego radosne przeżywanie wiary, niosąc innym ludziom piękno sztuki, której źródłem jest Boże natchnienie.

15-lecie działalności Chóru i Orkiestry Kameralnej "Nicolaus" - abp Mieczysław Mokrzycki - homilia
śr, 16 Paź 2019  ·  6,4 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Kraczkowa, 11 października 2019 r.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy uroczystości nadal pozostali w kościele parafialnym w Kraczkowej, aby wysłuchać koncertu jubileuszowego, aby wspólnie świętując 15-lecie nadal dzielić się z innymi swoją twórczością artystyczną.

Podczas koncertu Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, wręczył przedstawicielom Chóru i Orkiestry Kameralnej „Nikolaus” złotą odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którą przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Wicepremier Piotr Gliński.