Homilia ks. prał. Edwarda Sznaja podczas Jubileuszu ks. Stanisława Bartmińskiego – Krasiczyn, 24 listopada 2019 r., fot. Mariusz Krzysik

W niedzielę, 24 listopada 2019 r., kiedy wspólnota wierzących obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Krasiczynie swój diamentowy jubileusz kapłańskiej posługi świętował ks. prał. Stanisław Bartmiński.

o godz. 11.oo rozpoczęła się uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem Jubilata w gronie księży przyjaciół i byłych współpracowników. Zgromadzonych na modlitwie w parafialnym kościele przywitał ks. Sławomir Nowak, proboszcz parafii.

Homilię podczas tej uroczystości wygłosił ks. prał. Edward Sznaj, proboszcz parafii w Korczynie. Swoją refleksję ks. Edward rozpoczął od przypomnienia tajemnicy dnia, że Jezus jest prawdziwym Królem całego Wszechświata. Kontynuując, kaznodzieja zaznaczył, że w życiu Jubilata wypełniła się misja, która jest wyrazem otwartego serca z darem miłości dla innych. Posługa Księdza Prałata, zwłaszcza podczas posługi proboszczowskiej w Krasiczynie w latach 1970-2007, stała się piękną świadectwem oddania na rzecz dobra drugiego człowieka, począwszy od dzieci aż po najstarszych.

Na zakończenie Eucharystii Jubilatowi zostały przekazane życzenia od przedstawicieli grup parafialnych: najmłodsi – dzieci z ochronki Sióstr, młodzież KSM-u, dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej, Akcja Katolicka i Rada Parafialna.

Dalsza część świętowania odbyła się na Zamku, gdzie przybyli goście spotkali się przy wspólnym stole. Tam też dokonała się prezentacja najnowszej książki ks. Prałata.

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Bartmińskiego - powitanie - ks. Sławomir Nowak
nie, 24 Lis 2019  ·  451,3 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Krasiczyn, 24 listopada 2019 r.
Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Bartmińskiego - homilia - ks. prał. Edward Sznaj
nie, 24 Lis 2019  ·  8,6 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Krasiczyn, 24 listopada 2019 r.
Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. prał. Stanisława Bartmińskiego - życzenia i podziękowania
nie, 24 Lis 2019  ·  2,7 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Krasiczyn, 24 listopada 2019 r.