Od ponad dwóch tygodnia Fundacja SMS z Nieba, we współpracy z diecezjalnymi Caritas, zbiera środki na zakup respiratorów dla szpitali w całej Polsce. Każdego dnia zbiórka dotyczy jednego z nich. Dzisiaj, 8 kwietnia 2020 r., zbiórka dotyczy respiratora, który ma znaleźć w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Dotychczas w ramach akcji „Zanurzeni w Miłości – respiratory dla szpitali” udało się zebrać potrzebne środki na doposażenie 15 szpitali. Jeden respirator to koszt 105 tys. zł, dlatego tez potrzeba wielkiej mobilizacji, aby w czasie pandemii wspomóc Służbę Zdrowia tak jak potrafimy.

Jak mówił na antenie Radia FARA ks. Rafał Jarosiewicz, z Fundacji SMS z Nieba, która wraz z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zainicjowały akcję, zbiórkę wesprzeć można poprzez wpłatę, ale także przez promowanie akcji w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz pośród swoich bliskich, wysyłając im informację o możliwości wsparcia szpitali.

Zbiórka na respirator dla przemyskiego szpitala potrwa do północy. Wpłat można dokonywać przez stronę zanurzeniwmilosci.pl, lub bezpośrednio na konto Fundacji:

Fundacja SMS z Nieba
ul. Chrobrego 7, 75-063 Koszalin

nr konta: 38 1090 1711 0000 0001 4276 4188

tytułem: Darowizna na RESPIRATORY

Respirator dla Przemyśla! - ks. Rafał Jarosiewicz
śr, 8 Kwi 2020  ·  14,1 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
audycja z dnia 8 kwietnia 2020 r.

zanurzeniwmilosci.pl