W niedzielę, 13 września 2020 r., o godz. 12:00 w kościele pw. Trójcy Świętej (Fara) w Krośnie sprawowana była Msza święta w intencji Ojczyzny i Sybiraków z okazji zbliżającego się Dnia Sybiraka i 81. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Eucharystii przewodniczył miejscowy proboszcz, ks. prał. Andrzej Chmura, natomiast homilię wygłosił ks. prał. Tadeusz Buchowski.

Kaznodzieja przywołał wiele wspomnień Sybiraków, aby wyjaśnić dramat przymusowych wywózek w głąb Związku Sowieckiego. – To mówi o tym, co człowiek zgotował człowiekowi. To przeważnie wtedy, kiedy odchodzi od Boga i od Matki Bożej, która tak bardzo powszechnie wchodzi w nasze życie wierzącego katolika – mówił kaznodzieja. Dlatego, aby uniknąć podobnych tragedii narodowych i światowych należy zawsze kierować się miłością do Boga i drugiego człowieka.

W uroczystości wzięli udział Kombatanci, Sybiracy, harcerze i władze miejskie. Po zakończonej Mszy świętej zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zesłańców – ofiar sowieckiego terroru.

Modlitwa za Ojczyznę - Dzień Sybiraka i 81. rocznica napaści sowieckiej na Polskę
wt, 15 Wrz 2020  ·  19,0 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Krosno, pw. Trójcy Świętej (Fara), 13 września 2020 r.