W wigilię wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, 30 września 2020 roku, odbyło się na przemyskim karmelu czuwanie „Deszcz róż”. Nazwa spotkania odnosi się do słów karmelitanki, która obiecała, że z nieba będzie zsyłać wiele łask uproszonych u Boga -… będę rzucać deszcz róż – pisała św. Teresa.

o. Andrzej Ruszała OCD, moderator Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego działającego przy kościele oo. Karmelitów Bosych w Przemyślu przewodniczył Mszy świętej o godz. 18.00 . W homilii, odnosząc się do słów ewangelii i życia św. Teresy z Lisieux, wskazał drogę dziecięcej ufności i miłości wobec Boga Ojca i wobec Bożych obietnic. Nawet doświadczenie słabości i oschłości nie może przeszkodzić w zaufaniu Bogu. – Wierzcie w miłość i wszystko, co wam przeszkadza, przemieniajcie w miłość – kaznodzieja przytoczył słowa Świętej karmelitanki.

Po Mszy świętej był czas dzielenia się świadectwami łask otrzymanych w minionych latach za przyczyną św. Teresy. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę KREM. Uczestnicy spotkania modlitewnego mogli napisać list do św. Teresy z osobistą intencją, która będzie omadlana przez karmelitanki bose oraz karmelitańską wspólnotę ewangelizacyjną. Na zakończenie odbył się obrzęd pobłogosławienia płatków róż.