W najbliższą niedzielę, 11 października, obchodzić będziemy w Polsce XX Dzień Papieski. Tegoroczne obchody zbiegają się z dwiema ważnymi rocznicami: 100-leciem urodzin św. Jana Pawła II oraz 20-leciem działalności Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Z tej okazji w porannym programie Radia FARA gościliśmy ks. Łukasza Nycza, koordynatora do spraw Formacji Stypendystów tejże Fundacji, który przywołał postać św. Jana Pawła II jako człowieka całkowicie oddanego Maryi. To właśnie jego biskupie zawołanie „Totus Tuus” stało się hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego. Wskazał także na aktualność papieskiego nauczania, które znalazło swój wyraz w Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, nazywanej przez wielu żywym pomnikiem papieża Polaka.

Ks. Łukasz podkreślił znaczenie tego dzieła we właściwym kształtowaniu osobowości oraz rozwoju talentów młodych ludzi. Opowiedział także o działaniach podejmowanych z inspiracji stypendystów oraz o przeżywaniu Dnia Papieskiego, które w tym roku przebiegać będą w nieco innej formie. Zaznaczył, że podobnie jak w latach ubiegłych prowadzona będzie zbiórka funduszy na rzecz Fundacji przy naszych świątyniach, jednak w tym roku do parafii nie zostały przesłane puszki z logo FDNT, dlatego prosi księży proboszczów, aby zbiórkę przeprowadzić w innych puszkach, którymi dysponuje parafia.

W rytmie dnia: XX Dzień Papieski już w niedzielę - ks. dr Łukasz Nycz
czw, 8 Paź 2020  ·  8,4 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Audycja z dnia 8 października 2020 r.

Ponadto w piątek, 9 października, na naszej antenie p. Maria Myćka z Brzozowa, dała świadectwo działalności Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, razem z którą udało jej się pomóc w procesie kształcenia i wychowania kilkoro swoich uczniów, którym miała okazję uczyć będąc nauczycielem języka polskiego. Zachęciła ona do ofiarności, podczas mającej się odbyć w Dzień Papieski zbiórki na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W rytmie dnia: XX Dzień Papieski już w niedzielę - Maria Myćka
pt, 9 Paź 2020  ·  6,0 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Audycja z dnia 9 października 2020 r.