W Środę Popielcową, 17 lutego 2021 r., rozpocznie się okres Wielkiego Postu, dlatego Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej ma ciekawą propozycję! Jest to 40-dniowe wyzwanie dla młodzieży (i nie tylko) pt. „Stocz Bitwę”. Ma ono pozwolić  lepiej skupić się na temacie pracy nad sobą, która w dzisiejszym świecie jest tak bardzo ważna.

– Chcielibyśmy, aby ta praca nad sobą nie skończyła się w momencie skończenia Wielkiego Postu w Noc Zmartwychwstania, lecz żeby to 40-dniowe wyzwanie było dobrym początkiem do tego, aby walczyć z sobą i swoimi słabościami przez całe życie, dlatego przygotowaliśmy dla was aktywności, które wam z tym z pewnością pomogą – czytamy na oficjalnej stronie Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Po pierwsze będą to krótkie konferencje, które pojawią się trzy razy w ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.00. Spotkania odbywać się będą poprzez Internet (na oficjalnym kanale YouTube „Duszpasterstwo Młodzieży AP”) i nie będą trwały więcej niż 7 minut. – Dlatego myślimy, że warto ten krótki czas w ciągu dnia wygospodarować właśnie na wysłuchanie naszych gości. Do współpracy zaprosiliśmy księży i siostrę zakonną z całej diecezji, którzy na co dzień realizują swoje powołanie wśród młodzieży oraz którzy są związani z ruchami młodzieżowymi na terenie naszej archidiecezji. Przybliżą oni wam, jak poznać siebie i co robić, żeby się doskonalić – mówi ks. Marcin Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej zaprasza również na swoje social media (Facebooka i Instagrama), gdzie codziennie na story oraz w postach będą publikowane wyzwania dotyczące pracy nad sobą, które mają pomóc w skupianiu się na poszczególnych tematach przygotowanych na ten czas. Dodatkowo będzie kontynuowana dotychczasowa seria codziennych cytatów z Pisma Świętego oraz Wielkich Świętych, którzy swoim życiem pokazują, jak można działać w swojej codzienności, aby być coraz lepszym i dążyć do świętości

Na stronie internetowej mlodziez.przemyska.pl oraz we wszystkich social mediach duszpasterstwa młodzieży na bieżąco będą pojawiały się nowe informacje, które będą dotyczyły wydarzeń zaplanowanych na czas wyzwania „Stocz Bitwę”. Będą to m.in. zaproszenia na adoracje i drogi krzyżowe. W najbliższym czasie pojawi się także wirtualna skrzynka pytań, która będzie anonimowa, a pytania będzie można zadać w formularzu na Facebooku lub na Instastory.

Żywimy ogromną nadzieję że z chęcią podejmiecie uczestnictwo w spotkaniach, wyciągając z nich naukę, którą w następnym czasie będziemy pielęgnować i razem przejdziemy przez okres Wielkiego Postu, przygotowując się oczywiście do tak ważnych dla nas Świąt Wielkanocnych. Dziękujmy Panu Bogu za Krzyż, który musimy nieść na tej ziemi, ponieważ tylko dzięki niemu możemy wejść do Królestwa Bożego – podsumowuje ks. Marcin Wilk, diecezjany duszpasterz młodzieży.

DO POBRANIA: