24 marca 2021 r. w parafii pw. Trójcy Świętej w Krośnie zakończyły się 33-dniowe rekolekcja przygotowujące do oddania swojego życia Jezusowi, przez ręce Maryi.

Podczas „Rozmowy dnia”, 25 marca 2021 r., na antenie gościliśmy dwóch kapłanów: ks. Dawida Kowalczyka i ks. Pawła Ostafińskiego, którzy podsumowali czas 33-dniowych rekolekcji, a także powiedzieli jak będzie wyglądać akt zawierzenia, który wieńczy czas formacji duchowej.

Wieczorem w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2021 r., podczas Eucharystii uczestnicy rekolekcji dokonali aktu zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję.

Zebrani wsłuchali się najpierw w Słowo Boże i homilię, którą wygłosił ks. Paweł Ostafiński. – Maryja czyni z każdego z nas narzędzie, Ona wybiera nas, Ona daje nam siłę do tego, byśmy wokół siebie i w sobie stworzyli atmosferę miłości, piękna i prawdy – mówił ks. Paweł. – Od dzisiaj stajemy się niewolnikami miłości. Wpatrujemy się w Tego największego Więźnia Miłości – Jezusa. To On na krzyżu złożył za każdego z nas samego siebie w ofierze. Stał się więźniem miłości. Tym więźniem mam się stać i ja – wyjaśniał.

Po Mszy Świętej kilka uczestniczek rekolekcji podzieliło się swoim doświadczeniem przeżywania tego szczególnego czasu.