Pracownicy Przemyskiej Biblioteki Publicznej po raz 7 zaprosili dzieci w wieku 7-11 lat ze szkół podstawowych z Przemyśla i powiatu przemyskiego do udziału w Turnieju wiedzy o baśniach – ANDERSENADA.

O czytelniczej inicjatywie dla najmłodszych na antenie Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej opowiedziała Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Jak zaznaczyła, w turnieju obowiązuje ogólna znajomość tekstów baśni Hansa Christiana Andersena, a jego celem jest urwalanie i pogłębianie wiedzy na temat twórczości duńskiego baśniopisarza oraz rozbudzanie motywacji do czytania, jak również kształtowanie umiejętności odbioru dzieła literackiego.

Turniej wiedzy o baśniach – ANDERSENADA była każdego roku okazją do spotkania dzieci w budynku Przemyskiej Biblioteki Publicznej, podczas którego uczestniczy poprzez strój wcielali się w baśniowe postacie, uczestnicząc w szeregu zabaw i konkursów z nagrodami. Tym razem – podobnie jak w roku ubiegłym – z powodu pandemii turniej przyjął formę wydarzenia online, w którym zadaniem jest wypełnienie testu-zabawy na platformie WORDWAL.

Informacje nt. udziału w VII Turnieju wiedzy o baśniach – ANDERSENADA można znaleźć na stronie internetowej Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w Internecie i przesłane do wiadomości uczestników do 14 maja 2021 roku.