W pierwszą sobotę wieczorem, 1 maja 2021 r.,  w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Maryjnej modlitwie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski.

W wygłoszonej homilii abp Szal przypomniał, że podczas wydarzeń z 1917 roku Matka Boża złożyła obietnicę dzieciom fatimskich, że w następnych miesiącach dokona się objawienie, które będzie polegało na tym, że ludzie otrzymają znak od Pana Boga.

Natomiast 13 września 1917 roku Matka Boża zapowiedziała pojawienie się św. Józefa z Dzieciątkiem. Obiecywała wtedy, że powie, kim Ona jest. Obiecywała, że oznajmi to jakie są jej oczekiwania i dokona się znak szczególny, znak na słońcu, który nazywamy cudem słońca, który będzie związany z tym, by ludzie, którzy będą świadkami tego znaku uwierzyli w to, co dzieje się w Fatimie. – Uwierzyli w objawienia, by uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Zapowiedziała więc pojawienie się świętej Rodziny. Ta zapowiedź spełniła się 12 października wspomnianego roku, kiedy ponad 100 tysięcy ludzi oglądało cud słońca – zauważył metropolita przemyski.

Po Eucharystii uczestnicy nabożeństwa odmówili modlitwę różańcową. Metropolita przemyski w tym czasie wizytował także dekanat Miejsce Piastowe w ramach cyklicznych wizytacji pasterskich. Nabożeństwa Fatimskie odbywają się w Miejscu Piastowym od maja do października i na stałe wpisały się kalendarz liturgiczny sanktuarium. Co roku i gromadzą rzesze wiernych.

ks. Maciej Flader