W środę, 9 czerwca w siedzibie Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z wieloma rocznicami działalności jarosławskiego „Sokoła”.

Podczas spotkania jubileuszowego świętowano jubileusze 120-lecia otwarcia Gmachu „Sokoła”, 110-lecie Kinematografu „Sokoła”, 75-lecie Domu Kultury w Jarosławiu oraz Dzień Działacza Kultury.

Oprócz wspomnień oraz wypowiedzi zaproszonych gości w ramach wydarzenia odbył się wernisaż wystawy pt. „Ciekawostki i fakty z historii „Sokoła” i spektakl pt. „Mały szkopuł” w wykonaniu pracowników Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, w reżyserii Pawła Sroki, do muzyki Wiktora Maruta.

11 czerwca, podczas audycji „W rytmie wydarzeń”, mieliśmy okazję wysłuchać relacji z uroczystości jubileuszowych jarosławskiego „Sokoła”, przygotowanej przez Anetę Katan, redaktor Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej, która przy mikrofonie gościła przedstawicieli Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki: p. Elżbietę Śliwińską-Dąbrowską, dyrektor tej placówki i p. Annę Duliban.