Gościem „Rozmowy dnia” była Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, która wraz z mężem Zbigniewem Kaliszukiem, jest inicjatorką kampanii „Każde życie jest cudem”. Kampania opowiada historie konkretnych osób, które ocalały od aborcji. Ma za zadanie poruszyć i przemienić niejedno serce i sumienie – mówi inicjatorka kampanii.

Inicjatywa realizowana jest na stronie internetowej www.cudzycia.pl oraz portalach społecznościowych Fundacji Grupa Proelio. W każdy poniedziałek będą pojawiać się tam kolejne historie ukazujące osoby żyjące z różnymi wadami rozwojowymi na podstawie których, jeszcze niedawno kwalifikowano je w Polsce do aborcji.  Ich wady, choć niewątpliwie wiążące się z wieloma trudnościami dla nich i ich rodziców, nie stanowią przeszkody w doświadczaniu szczęścia, radości i miłości.  Patrząc na nich, łatwo możemy sobie wyobrazić jak mogło wyglądać życie tych osób, którym nie dane było się urodzić.

Kampania nie teoretyzuje i nie koloryzuje, ale pokazuje konkretne przykłady i świadectwa – zaznacza pani Magdalena. Zachęcamy zatem do wspierania tej inicjatywy na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim ważne jest, abyśmy dzielili się owocami tej kampanii z innymi rozsyłając do naszych bliskich i znajomych materiały przygotowane w jej ramach. Kampanię warto również otaczać modlitwą i w miarę możliwości wsparciem finansowym.