W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.
Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
Przewodniczący Episkopatu Polski w wystosowanym na tę okoliczność apelu prosi, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.

Zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, tego dnia, podczas Mszy Świętych, a zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, należy zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.

Prosimy o poinformowanie wiernych o zbiórce, jeśli to możliwe, już w niedzielę 18 lipca br.

Zbiórka do puszek, będzie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w niedzielę, 25 lipca 2021 r. (zebrane ofiary należy przekazać Caritas Archidiecezji Przemyskiej).

  • Wpłacając na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej z dopiskiem „POWÓDŹ”.
    PEKAO S. A. I O. Przemyśl
    33 1240 2568 1111 0000 3629 7045