W niedzielę, 18 lipca 2021 r., w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu odbyły się uroczystości dziękczynne z okazji 50-lecia zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji przemyskiej. Była to także okazja do dziękczynienia za 700. lat istnienia parafii przy Kolegiacie. Wydarzenie połączone było z poświęceniem placu i krzyża pod nowy kościół pw. Dobrego Pasterza i Dobrego Łotra.

Uroczystości rozpoczęła Eucharystia o godz. 16:00, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a wraz z nim modlili się także bp Edward Białogłowski, bp Stanisław Jamrozek i bp Krzysztof Chudzio. Okolicznościową homilię wygłosił biskup pomocniczy rzeszowski, który był naocznym świadkiem peregrynacji jako kleryk.

Uroczystości były transmitowane na antenie Radia FARA, a we wtorek, 20 lipca 2021 r., w programie „W rytmie wydarzeń” wyemitowana była krótka relacja z tego wydarzenia.

Także 20 lipca br., gościem rozmowy w ramach „Rytmu wydarzeń” był ks. Marek Szczepański, kustosz wystawy pt. „W hołdzie Matce Bożej z kard. Wyszyńskim i kard. Wojtyłą” towarzyszącej obchodom.