Na Kalwarii Pacławskiej w dniach 11-15 sierpnia 2021 r. trwa Wielki Odpust Kalwaryjski. 12 sierpnia rozpoczął się pierwszy dzień duchowego przeżywania odpustu z Radiem FARA, a liczni pątnicy ruszyli pieszo w kierunku Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, by modlić się za pośrednictwem Pani Kalwaryjskiej. Centrum tego dnia będzie wieczorna Eucharystia.

Tradycyjnie 12 sierpnia pielgrzymi wyruszyli pieszo z Przemyśla i wielu innych miejscowości, aby przeżywać rekolekcje w drodze, a także uczestniczyć w programie uroczystości odpustowych w Kalwarii Pacławskiej. W tym roku redakcja Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej, towarzyszyła pątnikom na trasie, przekazując bieżące informacje za pośrednictwem anteny i mediów społecznościowych.

 

Duchowi pielgrzymi mogli towarzyszyć pielgrzymom fizycznym także swoją modlitwą. Na trasie ku Kalwarii Pacławskiej mieliśmy okazję modlić się na różańcu i wspólnie odmówić południową modlitwę Anioł Pański.

 

Dzień ten był także okazją do zainaugurowania plenerowego studia odpustowego, które z Kalwarii Pacławskiej prowadzą ks. Andrzej Bienia i Łukasz Sztolf.

Wieczornej uroczystej Eucharystii na galerii świątyni w Kalwarii Pacławskiej przewodniczył o. bp Edward Kawa, franciszkanin, biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie. On też wygłosił okolicznościową homilię do pielgrzymów, którzy przybyli na „Jasną Górę Podkarpacia”, aby przeżywać tegoroczny Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej ks. Andrzej Bienia do Studia Kalwaryjskiego zaprosił także niezwykłych gości – pielgrzymów ze Szczecina, wielkich czcicieli Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Ten dzień Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego zakończyło piękne nabożeństwo na placu kościelnym z figurą Matki Bożej Zaśniętej przy zapalonych świecach, któremu przewodniczył o. Radosław Kramarski, tegoroczny kaznodzieja odpustowy.

***

PROGRAM – CZWARTEK 12.08.2021 r.

  • 6:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • 16:00 – Koncert orkiestry kalwaryjskiej przy figurze Matki Bożej (plac przed wieżą widokową)
  • 17:15 –  Różaniec na galerii
  • 18:00 – Msza Święta na galerii – przewodniczy bp Edward Kawa – [transmisja radiowo-telewizyjna: Radio FARA i FARA.TV]
  • 20:30 – Nabożeństwo Maryjne na galerii i procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej przy zapalonych świecach – [transmisja telewizyjna: FARA.TV]

Studio Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego: g. 14:30, 16:30 – [transmisja radiowo-telewizyjna: Radio FARA i FARA.TV]

***

PROGRAM I WYKAZ TRANSMISJI
WIELKIEGO ODPUSTU KALWARYJSKIEGO 2021

***