W roku katechetycznym 2021/2022 kontynuujemy proces pogłębienia formacji chrześcijańskiej
w ramach katechezy szkolnej i duszpasterstwa katechetycznego, obejmującego wszystkich wiernych Kościoła.
Realizacji tego procesu służą pomoce katechetyczne.

W związku z tym Wydział Nauki Katolickiej przypomina Księżom Proboszczom i Katechetom
o potrzebie zaopatrzenia:

  1. uczniów w podręczniki i karty pracy (w Archidiecezji Przemyskiej obowiązują podręczniki do nauczania religii i poradniki metodyczne dla katechetów z serii pt. „Z Bogiem na ludzkich drogach” i „Z Bogiem przez życie” (nowa seria) Wydawnictwa Gaudium; książki są do nabycia w Księgarni „Roma”, Hurtowni „FARA” oraz księgarniach katolickich).
  2. 6-klasistów w „Indeksy Formacji Katolickiej”,
  3. kandydatów do bierzmowania w katechizm pt. „Nowe życie. Pamiętnik bierzmowanego” (w załączeniu zasady przygotowania do bierzmowania obowiązujące w Archidiecezji Przemyskiej).

W Wydziale Nauki Katolickiej dostępne są również materiały pt. „Czekamy na Pana Jezusa. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej” autorstwa ks. prof. Pawła Mąkosy z KUL w Lublinie. Książeczka ta ma na celu przybliżenie najważniejszych kwestii dotyczących sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Posiada atrakcyjną formę: kolorową grafikę, kolorowanki, rebusy, labirynty, krzyżówki, łamigłówki rozwijające wyobraźnię, spostrzegawczość, kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Zawiera „Mały katechizm” i miejsce na informacje organizacyjne.

ks. Waldemar Janiga
Dyrektor WNK

DO POBRANIA: