W najbliższy weekend w sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbędą się uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli tzw. Mały Odpust Kalwaryjski. To druga ważna doroczna uroczystość w Bazylice zaraz po sierpniowym odpuście maryjnym. 

Dlatego w przeddzień uroczystości, w piątek 10 września 2021 r., gościem programu „W rytmie wydarzeń” był o. Krzysztof Hura, gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, który podał program odpustu, powiedział jaki we wrześniu jest tam ruch pielgrzymkowy i podzielił się kilkoma aktualnościami z życia kalwaryjskiego konwentu i parafii.


W sobotę, 11 września 2021 r., OO. Franciszkanie zapraszają na Msze święte w kościele o godz. 8:00 i 18:00, zaś o godz. 9:00 wyruszą „Dróżki Pana Jezusa”, w trakcie których około g. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta w kaplicy Grobu Matki Bożej.

Z kolei w niedzielę, 12 września 2021 r., Msze święte w kościele o godz. 7:30; 16:00 i 18:00, zaś o godz. 8:30 z kościoła wyruszy procesja do kaplicy Ukrzyżowania Pana Jezusa, gdzie zostanie odprawiona Eucharystia (około g. 9:00). Suma Odpustowa na galerii o godz. 11.00.

W tym roku kazania odpustowe wygłosi o. Bartosz Pawłowski, gwardian klasztoru w Sanoku. Dróżki poprowadzi o. Marek Ślęzak z przemyskiego Karmelu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!